Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Şehit Eşi BDP 'li milletvekili ile tartıştı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Grejuva

Grejuva
Admin

Şehit eşi ile BDP'li vekil tartıştı
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan alt komisyon şehit eşini dinledi.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde oluşturulan Terör ve Şiddet Olayları Kapsamında Yaşam Hakkı İhlallerinin İncelenmesine yönelik kurulan alt komisyon dün 2000 yılında Tunceli’de şehit olan Binbaşı Bülent Yavuz’un eşi Hülya Yavuz'u dinledi.

Gözyaşlarını tutamayan Yavuz, şöyle konuştu:

"Eşim bayramın ikinci günü şehit oldu. Cenazesinde bir sürü devlet adamı, biri sürü vaatler... 'Her zaman yanınızdayız' dediler. Hiçbir zaman yanımızda olmadılar. 11 yıl çok şey yaşadık oğlumla. Çok mücadele ettik. Dimdik durmaya çalışıyoruz. Eşimle birlikte şehit olan Yüzbaşı Ercan Solak’ın eşi 8 aylık hamileydi. Bazen isyan ettim. Neden, neyi paylaşamıyoruz biz bu ülkede? İlla kan mı dökülmesi gerekiyordu, yuvalar mı yıkılması gerekiyordu? Paylaşılamayan ne bu ülkede? Çocukların eline taşlar, sopalar verilerek neyin müdafaası yapılıyor? Sadece bir kaç maşa. Bu nifak tohumlarını sokan onlardan başka kimse değil."

Kürkçü ile tartıştı

BDP'li Ertuğrul Kürtçü’nün, "Olayla ilgili iddialar var. JİTEM itirafçısı Ulaş Özer, 'Her şekilde bu olay, bu operasyona gönderilenlerin ölmesi üzerine plan yapıldığını gösteriyor. Yaralılara takviye destek gitmediği için donarak öldüler. Telsizden destek istiyorlardı. Talimatla sesler gelmesin telsizleri kapattık' sözleri için ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Yavuz, "Bu yazıyı okudum ve çok şaşırdım. JİTEM diye örgütün var olup olmadığı konusunda bilgi sahibi değilim. Bu şahsın verdiği bilgilerin doğruları yansıtmadığını düşünüyorum. Hangi asker askeri öldürür? Onlar silah arkadaşı. Benim eşim Mustafa Bıyık Paşanın elinde şehit oldu. Hala ağabeyim diye bize sürekli destek olan kişi. Askerler komplo kuruyor, bunun mantığı var mı?" diye konuştu.

Bunun üzerine Kürkçü, "Var efendim. Bu memlekette böyle şeyler oluyor, olmaya da devam ediyor" karşılığını verdi. Yavuz’un, "Bakıyorum Meclis'te milletvekilleri terörist cenazesine gidiyorlar gerine gerine. Ayrımcılık değil mi bu sizce?" sözlerine üzerine Kürkçü, "Bunları dinlemek zorunda değiliz. Bunlar sorunun içinde yok" dedi.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]